Otel rezervasyon uygulamaları eğer daha önce kullanmadıysanız emin olun çok işinize yarayacak! Bu uygulamalar hem android hem de ios cihazlarda kullanılabilmekle birlikte aynı zamanda web siteleri aracılığıyla da gönül rahatlığıyla otel rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. Bunun bir çok avantajı var bu uygulamalar sayesinde aynı anda birçok seçenek arasından normal şartlarda yapabileceğinizden çok daha ucuza rezervasyonunuzu yaptırabilmenizdir.

Otel rezervasyon uygulamalarının en başında hiç şüphesiz booking.com’un uygulaması var. Siz sadece gideceğiniz yeri yazın konaklayacağınız tarih aralığınız seçin ve ara düğmesine basın! Hepsi bu kadar. Size bir çok seçenek sunacaktır. Dilerseniz bu sonuçları filtreleyebilir veya fiyatına, popülerliğine, şehir merkezine olan uzaklığına, yıldızına, konuk puanına…. neyse fazla uzatmayım bir çok seçeneğe göre kalmak istediğiniz oteli sıralayabilir ve filtreleyebilirsiniz. Otellerin kendi web sitelerinde belirttiğinden bile daha ucuza kalmanız pek mümkün. Elbette kalacağınız odanın fotoğrafını görebilir ve özelliklerini okuyabilirsiniz. Çok seyahat edenlerin olmazsa olmazı booking.com.

Aslında tüm bu seyahat uygulamalarının kullanım şekli hemen hemen aynı o yüzden sadece isimlerini vermek bile yeterli olur diye düşünüyorum. Hotels.com, HRS Otel Arama, Tatil Sepeti, Last Oda ve Agoda uygulamaları bu konuda fazlasıyla işinize yarayacaktır.

Bunların yanında bir çok site ve uygulamanın sonuçlarını listeleyerek en uygun fiyata bulmanızı sağlayan bir kaç uygulama da var bunlardan Trivago ve Momondo isimli uygulamalar işinizi görecektir. Bu uygulamalar ile aynı oda için çok farklı fiyatlar istenebileceğine şahit olacak ve iyi ki kullanmışım diyeceksiniz. Momondo uygulaması ile aynı karşılaştırmayı uçak biletleriniz için de yapabilirsiniz.

Sonuç olarak otel rezervasyon uygulamaları ile seyahatlerinizde konaklama için birçok seçeneğe aynı anda göz atabilir ve belirleyeceğiniz şartlara göre en uygun olanı arasında seçim yapabilirsiniz. Çok daha hızlı ve çok daha ekonomik bir şekilde otel arayışınızı sonlandırabilirsiniz. Bilgilerin işinize yaraması dileğiyle. Eklemek istediğiniz bir şey olursa lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin. İyi tatiller!

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here